سازه های سبک در یزد

شرکت بزرگ جاوید کاشانه از مجریان طرح های سازه های سبک فولادی ال اس اف در یزد می باشد. شرکت ما در ساخت سازه های سبک از بهترین و با کیفیت ترین نوع ورق فولادی استفاده می کند. برای اجرای LSF با استفاده از برترین طراحان و مصالح با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرکت بزرگ جاوید کاشانه از مجریان طرح های سازه های سبک فولادی ال اس اف در یزد می باشد. شرکت ما در ساخت سازه های سبک از بهترین و با کیفیت ترین نوع ورق فولادی استفاده می کند. برای اجرای LSF با استفاده از برترین طراحان و مصالح با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سازه های سبک LSF

سازه های سبک فولادی به انگلیسی (Light Weight Steel Frame ) به اختصار LSF یکی از روش های جدید ساخت سازه می باشد. این روش برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ برخی کشور های پیشرفته مانند کانادا مورد استفاده قرار گرفت ولی رسیدن این تکنولوژی به کشور های دیگر طول کشید.
این تکنولوژی ساخت سازه اولین بار در سال ۱۳۸۵ شمسی در ایران مورد استفاده قرار گرفت. این تکنولوژی دارای تاییدیه رسمی از مرکز تحقیقات است و در آن سال رسما بعنوان یک فناوری نوین معرفی گردید.
فلز اصلی مورد استفاده در ساخت این سازه ها فولاد است که بصورت مقاطع فولادی با جدار نازک مورد استفاده قرار می گیرد. این مقاطع، فلز های که به روش سرد نورد شده اند هستند که با استفاده از ورق فولادی گالوانیزه نازک، شکل دهی به آنها انجام می شود. جاوید کاشانه با سال ها تجربه در زمینه ساختمان سازی توانسته است بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه نماید. خدمات خاص جاویدکاشانه را می توانید در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.


سازه های فوق سبک در یزد- جاوید کاشانه

سازه های سبک فولادی LSF چیست؟

سازه های سبک فولادی LSF ساختمان های از پیش ساخته شده ای هستند که از ۳ بخش اصلی تشکیل شده اند:
۱. مقاطع متشکل از ورق های فولادی که به روش سرد نورد شده اند.
۲. صفحات تخته گچی برای پوشش لایه درونی
۳. لایه ای که بعنوان عایق حرارتی و صوتی استفاده می شود.
سیستم ساخت سازه های LSF ، یکی از سیستم های نوین ساخت سازه و ساختمان است که در سازه هایی با طبقات محدود معمولا حدودا ۵ طبقه قابل استفاده هستند. سیستم سازه های سبک فولادی ال اس اف یکی از سیستم های مورد تایید مهندسان عمران و مطابق با استاندارد های بین المللی ساخت و ساز در اکثر نقاط جهان است. ورق فولادی استفاده شده در این سازه ها به افزایش مقاومت سازه بسیار کمک می کند.

سازه های سبک lsf - جاوید کاشانه

قیمت سازه های سبک ال اس اف در یزد

قیمت و هزینه تمام شده سازه های ال اس اف ، با توجه به تعداد طبقات ساخت، محل ساخت، نوع معماری، پوششی که برای کف استفاده می شود، نوع نما و متراژ متفاوت است، معمولا در ساختمان های یک طبقه ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم در هر متر مربع ورق نیاز است و قیمت این سازه ها بستگی به قیمت روز ورق دارد. قاعدتا برای ساخت انبوه و اجراهای مدولار، قیمت سازه های LSF بسیار کمتر می شود. شرکت جاوید کاشانه مجری سازه های سبک LSF و بتن هبلکس در ساختمان با نیروی مجرب در استان یزد می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت سازه های سبک ال اس اف در یزد با تیم پشتیبانی جاوید کاشانه تماس حاصل کنید و تمامی اطلاعات لازم را به راحتی دریافت نمائید.


قوانین استفاده از سازه های سبک LSF

استفاده از سازه های سبک LSF در ساخت و ساز به دلیل ویژگی های خاصی که دارد نیاز به رعایت یک سری قوانین می باشد که با رعایت آنها ساختمان بتواند ایمنی کافی و مقاومت لازم را داشته باشد تا بتواند گواهی های ساخت و ساز را دریافت کند در ادامه به بررسی برخی از این قوانین در ایران می پردازیم:
۱. استفاده از ال اس اف در مناطقی با خطر نسبی کم، متوسط و زیاد (مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ ایران) بعنوان قاب ساختمانی همراه با دیوار بتنی برشی آرمه حداکثر در پنج طبقه یا ۱۸ متر بلامانع است.
۲. برای استفاده از سیستم ال اس اف بایستی محدودیت حداکثر بار زنده ۲۵۰ کیلوگرم بر متر مربع و حداکثر بار مرده ۳۵۰ کیلوگرم بر متر مربع برای سقف ها رعایت شود.
۳. در ساخت کلیه سقف ها باید قوانین دیافراگم صلب را رعایت نمایید.
۴. اگر عایق حرارتی به صورت پر کننده در سازه اجرا شود بایستی، نوع و ضخامت عایق مقاومت حرارتی لازم را برای ساختمان تامین کند.

مزایای سازه های lsf - شرکت جاوید کاشانه یزد

ساختمان هایی که میتوانند از LSF بهره ببرند

استفاده از سیستم های ال اس اف ، دارای محدودیت می باشد و بایستی با توجه به قوانین ساخت و ساز در ساختمان ها استفاده شود اما اکنون این سوال پیش میآید که پس در کدام ساختمان ها می توانیم از سیستم های سازه های سبک فولادی LSF استفاده کرد. از این سیستم می توان اکثر سازه ها مانند ساختمان های مسکونی، اداری، هتل ها، مدارس، دانشگاه ها و ... با را با رعایت محدودیت های لازم استفاده کرد. امروزه استفاده از سازه های سبک فولادی LSF امروزه بسیار گسترش یافته و در اغلب ساختمان ها از سازه های سبک فولادی استفاده می شود.  از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱. دفاتر و ساختمان های تجاری کوچک
۲. ساختمان های ورزشی
۳. برای افزایش تعداد طبقات بر روی پشت بام ساختمان ها
۴. مکان هایی برای اسکان موقت
۵. کارگاه های تجاری
۶. سرویس های بهداشتی در مکان های عمومی


مزایای سازه های lsf

این سازه ها به دلیل غالب شدن مزایای آنها به معایبشان امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند،از مزایای سازه های سبک می توانبه موارد زیر اشاره کرد:
۱. امکان بازیافت مصالح
قابل بازیافت بودن مصالح این سیستم و اکثر موارد دور ریز این مصالح
۲. مقاومت بالا
سازه های ال اس اف مقاومت زیادی در برابر تاب برداشتن، کج شدگی و ایجاد ترک دارند.
۳. حمل و نقل آسان
سبک بودن و اندازه کوچک مصالح این سازه ها حمل و نقل این سازه ها را آسان می کند.
۴. ساخت پنل های پیش ساخته
به تازگی استفاده از این مصالح دارد به سمت ساخت پنل های پیش ساخته می رود. دیوار ها در کارخانه با رعایت استاندارد ها ساخته می شود سپس به محل مورد نظر جهت نصب منتقل می شوند .
۵. سهولت در نصب سیستم های تاسیساتی
هنگام ساخت مصالح ال اس اف حفره هایی در آنها به منظور عبور سیم ها و لوله نصب سیستم های تاسیساتی ایجاد می شود که این نصب سیستم های تاسیساتی ساختمان را بسیار ساده و راحت می کند.
۶. سبک بودن
وزن کم این سازه ها باعث شده فونداسیون مورد استفاده تنها بصورت شناژ در زیر دیوار های باربر با حداقل ابعاد مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر دیوار های داخلی از یک دال بتنی به ضخامت حدود ۱۰ سانتی متر استفاده می شود.
۷. مطابق بودن با استاندارد های جهانی مصرف انرژی
با توجه به تحقیقات انجام شده انتقال انرژی از دیوار سازه های LSF بسیار کمتر از ساختمان هایی که به روش سنتی ساخته شده اند هست. این موضوع در طولانی مدت هزینه دستگاه های گرمایشی و سرمایشی منزل را به شدت کاهش می دهند.
۸. مقاومت در برابر شرایط نا مطلوب
یکی از فاکتور هایی که برای ساختمان سازی در مناطق مرطوب مانند اکثر شهر های جنوبی و شمالی کشورمان که شرایط آب و هوایی خاصی دارندعدم خوردگی فلزات و مصالح استفاده شده در ساختمان می باشد. سازه های ال اس اف با توجه به گالوانیزه بودن، کلیه مقاطع ساخته شده از این روش دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی، زنگ زدگی و رطوبت دارد.
۹. عایق صوتی
صفحاتی که برای لایه های درونی این سازه ها استفاده می شود. علاوه بر اینکه عایق خوبی برای حرارت هستند، برای عایق صوتی نیز بسیار مناسب هستند.
۱۰. بهره بردن از قوانین ضد آتش سوزی
تمامی عناصری که در ساخت این سازه ها به کار می روند از استاندارد های بین المللی ضد آتش سوزی بهره می برند.


از دیگر مزیت های استفاده از سیستم های LSF می توان به کاهش قابل توجه فولاد مصرفی در ساخت سازه، آسان بودن مونتاژ و تفکیک اجزا از یکدیگر، تسریع در اجرای ساختمان، باز بودن دست معمار در طراحی سازه وکمک به محیط زیست با توجه به قابل بازیافت بودن مصالح مصرفی در سازه های سبک فولادی اشاره کرد. جاوید کاشانه با کادری مجرب و متعهد در خدمت شما عزیزان یزدی ست تا خدمات خود را به بهترین نحو ممکن ارائه نماید. اعتماد شما گرامیان سبب می شود تا تیم جاوید کاشانه در مسیر کاری خود گامهایی استوار برداشته و خود را از سایر رقیبان یزدی متمایز گرداند.


معایب سازه های سبک lsf

این سازه ها در کنار مزایای بسیاری که برای سازندگان و معماران ساختمان سازی دارد معایبی نیز دارد که باید به آنها توجه کرد.

۱. محدودیت در ابعاد دهانه
۲. تعداد طبقات قابل ساخت در این سازه ها محدودیت دارد.
۳. برای ساخت این سازه ها نیروی متخصص و حرفه ای نیاز است.
۴. فراهم کردن قطعات گالوانیزه که در کارخانه تولید می شوند، هزینه بسیار بالایی دارند.


عمر مفید این سازه ها

عمر مفید هر ساختمان به کیفیت مصالحی که در ساخت آن بکار رفته است بستگی دارد. سازه های LSF از با کیفیت ترین ترین مصالح که به روش صنعتی فناوری می شوند. با بهره بردن تکنولوژی پیشرفته علمی صنعتی که در ساخت آنها بکار رفته عمر مفید بالایی دارند. عمر مفید ساختمان های ساخته شده با این استفاده از سازه های فولادی LSF حدود ۶۰ سال برآورد شده است.

اتصالات

اتصالات سیستم های ال اس اف معمولا به صورت اتصالات خشک و به روش صنعتی انجام می شود. اغلب اتصالات این سازه ها بوسیله پیچ انجام می گردد. در برخی نقاط سازه نیاز به جوش کاری است جوش کاری در این مصالح باید به صورتی باشد که مقاومت نقطه جوش در برابر خوردگی بالا باشد. اتصالاتی که برای نصب LSF کنار دیگر مصالح استفاده می شود می توان به میل مهار  اشاره کرد.

نمایندگی سازه ال اس اف در یزد

این سیستم توانایی استفاده استفاده کنار سازه های دیگر ها دارد که خود یک قابلیت مهم می باشد که می تواند از محدودیت های این سیستم کم کند. استفاده از این سیستم می تواندحدود ۵۰ درصد در کاهش وزن ساختمان نسبت به مصالح دیگر تاثیر داشته باشد.
اجزای این سیستم با توجه به کاربرد اجزایی به نام ( (Stud یا وادار و تراک(Track) یا رانر شکل گرفته است. ساختار اصلی این سازه ها از ترکیب مقاطع فولادی که به وسیله نورد سرد شده اند تشکیل شده است. این سیستم در بیشتر موارد با سقف سبک و در برخی موارد با انواع دیگر سقف نیز اجرا می شود. سقف نهایی که در این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از نوع شیب دار و با استفاده از خرپا های فلزی است.
اکثر قسمت های سازه و ساختمان های LSF با استفاده پروفیل های نورد سرد ساخته می شوند. انواع نما های معمول مانند فایبرسنت، سنگ، آجرنما، PVC، رنگ، کاشی و ... در این ساختمان ها قابل استفاده هستند. شرکت جاوید کاشانه مجری انواع سازه های ال اس اف در یزد می باشد. جاوید کاشانه بهترین ها را به شما تقدیم خواهد کرد تا دریابید متفاوت ترین خدمات در زمینه ساختمان سازی را. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.