ناودانی در یزد

نصب و اجرای انواع ناودانی سبک و سنگین با رعایت استاندارد های بین المللی توسط شرکت جاوید کاشانه مجری انواع سازه صنعتی و ساختمانی در یزد با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در انواع فعالیت های عمرانی آماده ارائه انواع خدمات عمرانی به همشهریان عزیز می باشد.
برای استعلام قیمت ناودانی در یزد با ما تماس حاصل فرمایید.

نصب و اجرای انواع ناودانی سبک و سنگین با رعایت استاندارد های بین المللی توسط شرکت جاوید کاشانه مجری انواع سازه صنعتی و ساختمانی در یزد با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در انواع فعالیت های عمرانی آماده ارائه انواع خدمات عمرانی به همشهریان عزیز می باشد.
برای استعلام قیمت ناودانی در یزد با ما تماس حاصل فرمایید.

ناودانی صنعتی و انواع آن

ناودانی چیست؟

ناودانی پروفیل U شکلی است که به روش های مختلفی ساخته می شود و تنوع بسیاری دارد، این مصالح به دلیل مقاومت بالایی که دارند در صنایع مختلف کاربرد های زیادی دارد. ناودانی ها پروفیل هایی هستند با مطقع U شکل که به روش نورد و از فولاد کربنی ساخته شده است. زوایای داخلی آن ها دارای انحنای گرد هستند. ناودانی C شکل نیز از دیگر انواع موجود در بازار است. جاوید کاشانه توانسته است در زمینه فروش ناودانی در یزد پیشرو باشد و بدون هیچ مانعی تمامی خواسته های کاربران و مراجعین ش را پاسخگو باشد.


ساخت ناودانی - جاوید کاشانه

روش ساخت ناودانی ها

ناودانی ها مصالحی هستند که کاربرد های گسترده ای در صنعت دارند، عمده این مصالح از ورق فولادی تولید می شوند. تنها در روش ساخت و دستگاه تولید تفاوت دارند.
این مصالح به دو روش در کارخانه های مربوطه تولید می گردند:
۱. روش پرسی:
ناودانی هایی که به این روش تولید می شوند. کیفیت بالایی دارند و بسیار پر کاربرد هستند. نوع پرسی این مصالح همان ورق فولادی است که با عبور از دستگاه مخصوص و تحت فشار قرار گرفتن و شکل دادن به لبه های ورق این نوع تولید می شود.
۲. روش فابریک:
در روش فابریک بوسیله نورد فولاد تولید می شود. در این روش ورق فولادی در ابتدا به شکل ناودانی از خط تولید خارج شده و به دو دسته اصلی نورد سرد و نورد گرم تقسیم می شوند.

ناودانی مشبک - جاوید کاشانه

دسته بندی ناودانی ها از نظر ظاهری

ناودانی یکی از عمده ترین وسایلی ست که در ساختمان سازی مورد مصرف قرار می گیرد. جاوید کاشانه یک نمووه دسته بندی ناودانی ها از نظر ظاهری را تقدیم حضور تان خواهد کرد تا برای بکارگیری ناودانی در یزد آگاهی بیشتری داشته باشید. این مصالح از نظر ظاهری به دو دسته مشبک و ساده تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ناودانی ساده
این نوع ناودانی با استفاده از ورق گرم تولید می شود و با توجه به کاربردی که دارند گالوانیزه می شوند. فرایند گالوانیزه کردن آ« وابسته به کاربرد و درخواست مشتری است. این مصالح را می توان به روش سرد یا گرم گالوانیزه نمود.
از کاربرد های نوع ساده می توان به استفاده در صنعت ساختمان سازی، ماشین سازی و کاربرد های دیگر صنعتی اشاره کرد. این مصالح در ابعاد ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ در بازار عرضه می شوند. ارتفاع این نوع از ۳۰ تا ۴۰۰ میلی متر متفاوت است.

ناودانی مشبک
نوع مشبک این مصالح نیز مانند همان نوع ساده با استفاده از ورق گرم  تولید می شوند. نوع مشبک این مصالح دارای حفره هایی است که برای کاربرد های مختلفی تعبیه شده اند، بطور مثال از این حفره ها می توان برای بستن پیچ و مهره استفاده کرد.
فرایند گالوانیزه کردن آن مشبک نیز همانند نوع ساده بصورت گرم و سرد قابل انجام است. از کاربرد های این مصالح مشبک می توان به ساخت قفسه های فولادی، اجرای سازه های فولادی سبک و اجرای نما های ساختمان هایی که نمای سنگ دارند اشاره نمود.


انواع ناودانی از نظر وزن

ناودانی ها علاوه بر نوع ظاهری از نظر وزنی نیز به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.
۱. ناودانی سبک

اکثریت ناودانی های تولیدی توسط کارخانه های کشورمان ایران از این نوع هستند این دسته از این مصالح وزنی پایین تر از مقدار درج شده در جدول اشتال دارند. وزن و اندازه این نوع معمولا برابر با استاندارد های لازم نیست و به همین خاطر به آن سبک گفته می شود.

۲. ناودانی سنگین
نوع سنگین یا اروپایی، دلیل اینکه به این نوع، ناودانی اروپایی می گوییم این است طبق استاندارد های UNP اروپا تولید شده است. این نوع معمولا در پروژه های صنعتی و سنگین استفاده می شوند. دلیل اینکه به آن ها سنگین می گویند، وزن بیشتر آنها به دلیل ضخامت بیشتر آن نسبت به نوع سبک است. این نوع به روش نورد گرم تولید و عرضه می شوند.

انواع ناودانی از نظر وزن - جاوید کاشانه

کاربرد انواع ناودانی

کاربرد این مصالح به دلیل شکل ظاهری خاص
در صنایع مختلف کاربرد های بسیار گسترده ای دارند در ادامه به
کاربرد ناودانی های سبک و سنگین بطور جداگانه می پردازیم.
کاربرد ناودانی های سبک
۱. استفاده در ساخت تجهیزات ساخت و ساز
۲. ترمیم بناهای با ارزش
۳. استفاده در پایه ماشین آلات صنعتی
۴. در تجهزیات دریایی
۵. ساخت اسکلت کامیون ها

کاربرد های ناودانی  سنگین
۱. این نوع ناودانی در بادبند ها استفاده دارد.
۲. استفاده در تیر برق
۳. بصورت جفتی یا حتی تکی در ستون ها بکار می رود.
۴. بصورت جفتی در خرپا استفاده می شود.

ناودانی قیمت - جاوید کاشانه

استاندارد های ساخت

پیش از خرید این مصالح لازم است که با استاندارد هایی که بایستی در ساخت آن تولید شود آشنا شوید. از مرسوم ترین استاندارد های ساخت آن می توان به استاندارد DIN-۱۰۲۶ آلمان اشاره کرد. ناودانی های ساخته شده به این روش در دو نوع U شکل و C شکل تولید می شوند. استاندارد ساخت ناودانی در ایران شامل دو نوع استاندارد اروپایی DIN EN ۱۰۲۶-۱ برای ناودانی های سنگین و استاندارد GOST ۸۲۴۰ روسیه برای ساخت و عرضه نوع سبک است.

قیمت ناودانی یزد

مسلما برای خرید ناودانی در یزد نیاز به این است که قیمت ناودانی یزد را مطلع باشید. آگاهی از این موضوع می تواند سبب شود شما عزیزان یزدی انتخابی مناسب تر را در دستور کاری خود قرار دهید. قیمت ناودانی را عوامل زیادی مانند سنگین یا سبک بودن، شرکت سازنده ، استاندارد های رعایت شده، شکل ظاهری و اندازه آن تعیین می کند. معمولا انواع موجود در بازار در اندازه های ۶ و ۱۲ متری هستند. یکی دیگر از عواملی که قیمت آن را تعیین می کند نوع بال آن است. این مصالح در دو نوع، بال موازی و باش شیب دار قابل سفارش هستند که با توجه به کاربرد و سفارش مشتری استفاده می شود. تیم پشتیبانی جاوید کاشانه یزد در خدمت شما عزیزان است تا به سؤالات شما در زمینه قیمت ناودانی یزد پاسخ دهند.
برای اطلاع از قیمت انواع ناودانی در یزد با ما تماس بگیرید.